Yazılar > Evden Eve Nakliyat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Taşıma hizmeti alacak olanların hangi taşıma firmasını tercih etmesi gerektiğinin yanında, evden eve nakliyat hizmetleri hakkında bir takım bilgilere sahip olmasında büyük yarar vardır. Taşıma işleminde müşterilerin firmalardan istemesi gereken belgeler, eşyanızı taşımaya uygun araç tipinin belirlenmesi ve taşıma esnasında oluşacak olumsuzluklara karşı sigorta talep etmeniz gibi bir takım özel durumlar bulunmaktadır. Bu durumları Evden Eve Nakliyat Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlığı ile sizlerle paylaşmak istiyoruz. Farklı nedenlerden dolayı şehir içi, şehirler arası veya yurtdışı ev taşıma hizmeti almak istediğiniz de öncelikli olarak bu işi sorunsuz ve istediğiniz gibi yapacak bir firmaya ulaşmanız gerekmektedir. Firma tercihinde dikkat edilmesi gerekenlerin başında bu işi yapmak için gerekli belgelere sahip kurumsal bir yapıya sahip olup olmadığıdır. Son dönemde Evden Eve Nakliyat yaptığını iddia eden ve gerekli belgelere sahip olmayan firmalar hakkında şikayetler giderek artmaktadır. Yeteri kadar araç veya deneyimli personele sahip olmayan bu tür firmalar ile çalışanların büyük bir bölümü farklı sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunların başında yapılan iş ile ilgili sigortanın yapılmaması, düzensiz paketleme ve düzensiz istifleme sonucunda oluşan maddi hasarlar. Bununla birlikte zamanında yapılmayan ve müşterileri mağdur eden taşıma vaatleri.

Bu veya buna benzer sorunlar ile karşı karşıya kalmamak adına yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda Türkiye’nin en köklü ve kurumsal taşıma firması Soyer Nakliyat ile iletişime geçebilir ve bu konu hakkında profesyonel destek alabilirsiniz. Bu hatırlatmadan sonra Evden Eve Nakliyat Hizmeti alacak olanların dikkat etmesi gerekenlerin neler olduğunu sıralamak istiyorum.

Evden Eve Nakliyat Hizmeti

Sorunsuz bir ev taşıma hizmeti almak için yukarıda da belirttiğimiz gibi firma tercihi hayati önem taşımaktadır. Eşyalarınız için en uygun paketleme yöntemlerinin belirlenmesinin yanında yapılacak taşıma hizmeti için gerekli tüm evraklar firmamız tarafından hazırlanmaktadır. Evden eve nakliyat hizmeti almadan önce aşağıda belirttiğimiz özelliklerin firma tarafından sağlanıp sağlanmadığını muhakkak sorgulayın.

Evden eve eşya taşıma işi yapan firmanın K3 Belgesine sahip olması
Taşıma esnasında oluşacak olumsuzluklara karşı firmanın sigorta yapması
Evden eve nakliye yapılması ile ilgili sözleşme yapılması
Eşyanızın bulunduğu kat için uygun asansör sistemlerinin bulunması
Eşyanın özelliğine uygun taşıma araçlarına sahip olması
Evden Eve Nakliyat Hakkında Bilinmesi Gerekenler hakkında yukarıda belirttiğimiz 5 sorunun cevabı, sizin doğru firma ile bu işi yapmanızda yol göstericiniz olacaktır.

Bu yazı 07 Haziran 2021 tarihinde güncellenmiştir.